Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ


Dostali telewizor za oddawanie krwi.

Uczniowie ełckich szkół ponadgimnazialnych oddali w różnych akcjach w sumie około stu litrów krwi. Tych, którzy cennego płynu oddali najwięcej, nagrodzili przedstawiciele WCKiK przy 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. Do Zespołu Szkół Nr 5 trafił telewizor z płaskim ekranem.

Uczniowie "ekonomika" co roku uczestniczą w szkolnej akcji oddawania krwi, wielu jest także zarejestrowanych jako honorowi dawcy krwi. - Za to jest nagroda - mówi dr Krzysztof Majewski, szef WCKiK przy 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. - W tej szkole honorowe krwiodawstwo jest traktowane jako element wychowania młodzieży. To skutkuje tym, że chyba cały pełnoletni rocznik uczniów regularnie oddaje krew. Nie tylko w szkole, ale i w stacji.

Szkół promujących oddawanie krwi jest na terenie Ełku więcej. Uczniom "ekonomika" dzielnie partnerują słuchacze Szkoły Policealnej, choć jest ich znacznie mniej. Aktywnie włączają się także studenci ełckiego Wyższego Seminarium Duchownego, krew oddaje nawet ks. Dr Wojciech Kalinowski, rektor WSD.

Sprzęt elektroniczny trafił na razie tylko do ZS5, ale podobne prezenty mogą otrzymać także pozostałe placówki, w których uczą się honorowi dawcy krwi.

Tekst pozyskano z Gazety Olsztyńskiej (Nr 45).

Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin
TS WCKiK Szczecin
Szczecin
TS WCKiK Wrocław
Wrocław

WCKiK SP ZOZ.