Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ
Narodowe Centrum Krwi
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Sztab Generalny Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej
Polski Czerwony Krzyż Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia
Akademia Obrony Narodowej


Archiwum wiadomości - rok 2015

Archiwum wiadomości - rok 2014

Archiwum wiadomości - rok 2013

Archiwum wiadomości - rok 2012

Archiwum wiadomości - rok 2011

Archiwum wiadomości - rok 2010

Archiwum wiadomości - rok 2008


Wiadomości z roku 2009

WCKIK Podczas XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrało 33 jednostki krwi.
>> więcej ...WCKIK W dniu 24-25.10.2009 na terenie Hal MT Polska pośród wielu wystawców i miłośników motoryzacji stanął Ambulans im. Jana Pawła II, w którym odbywał się pobór krwi.
>> więcej ...WCKIK Karta identyfikacyjna grupy krwi służy do trwałej dokumentacji grup krwi, zgodnie z §32 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 września 2005 r. w sprawie określenia sposobu i organizacji leczenia krwią w zakładach opieki zdrowotnej, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami do leczenia krwią i jej składnikami.
>> więcej ...

WCKIK W minioną niedzielę w Dzień Papieski 11.10.09r. w parafii przy ulicy Chełmskiej zorganizowany był pobór krwi w Ambulansie im. Jana Pawła II. Pomimo niesprzyjającej pogody udało nam się zebrać spora ilość krwi, która pomoże wielu potrzebującym. Dawcami byli ludzie z tamtejszej parafii, księża oraz siostry zakonne.
>> więcej ...

WCKIK Akcję poboru krwi podczas 31 Maratonu Warszawskiego wspierało wiele polskich gwiazd. Krew oddała Małgorzata Kosik, a Małgorzata Lewińska i Marcin Velinov kibicowali zastępcy dyrektora Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który brał udział w maratonie.
>> więcej ...

WCKIK W dniu 27.09.2009 obył się pobór krwi podczas 31 Maratonu Warszawskiego, w Warszawie pod Kolumną Zygmunta. Wszyscy dawcy, którzy oddali w tym dniu krew brali udział w losowaniu DVD a szczęśliwcem, do którego trafił odtwarzacz jest Pan Tomasz Rosa.
>> więcej ...


W dniach 01, 20 i 23 października stacja krwiodawstwa WCKiK SP ZOZ przy ul. Szaserów 128 w Warszawie nie pobiera krwi. W dniach 14 i 28 października stacja krwiodawstwa pobiera krew do godziny 11:30.

WCKIKW dniu 12.09.2009 odbył się pobór krwi podczas Wielkiej Rewii Kawaleryjskiej na terenie Hipodromu w Starej Miłosnej. Wszyscy dawcy, który oddali w tym dniu krew brali udział w losowaniu DVD a szczęśliwcem, do którego trafił odtwarzacz jest Pan Ernest Miszta.
>> więcej ...


WCKIKW dniu 15.08.2009 r. podczas Uroczystych Obchodów Święta Wojska Polskiego na terenie Parku Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w ambulansie im. Jana Pawła II.
>> więcej ...


Podczas Uroczystych Obchodów Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia bieżącego roku na terenie Parku Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie będzie prowadzona akcja poboru krwi zorganizowana przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w ambulansie im. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich chętnych od godziny 10.

W dniu 28 lipca br. na terenie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii miał miejsce inauguracyjny pobór krwi w Warszawie w najnowocześniejszym ambulansie im Jana Pawła II.

Dyrektor Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie ppłk Marcin Sygut wraz z personelem zapewnił opiekę medyczną nad poborem krwi.
>> więcej ...
WCKIKW dniu 7 lipca 2009 r o godz. 14.00 w Muzeum Woli, ul. Srebrna 12 w Warszawie została otwarta wystawa przygotowana z okazji 90-tej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem wystawy jest przedstawienie zarysu historii Polskiego Czerwonego Krzyża od chwili powstania w 1919 r. do 1948 r. Zachowane dokumenty ukazane na wystawie pokazują zróżnicowany charakter działalności oraz strukturę PCK.
>> więcej ...


IKHDK 12.06.2009 - W dniu 14.06.2009 obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ HONOROWEGO DAWCY KRWI. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w Paradzie Krewniaków ulicami Warszawy w asyście Policji, Ambulansu oraz zabytkowego londyńskiego autobusu, w którym jechały gwiazdy wspierające kampanię Krewniacy, m.in.: Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Przemysław Saleta, Marek Siudym, Andrzej Supron, Danuta Błażejczyk, Janusz Tylman, Grzegorz Grudziński, Krzysztof Kaczmarczyk i wiele innych. W czasie parady zaprezentowano najnowocześniejszy na świecie Ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II.
>> więcej ...IKHDK 03.06.2009 - Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Internetowym Klubem Honorowych Dawców Krwi. Nasza współpraca będzie polegała na wzajemnym wspieraniu i propagowaniu Honorowego Krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich na stronę internetową IKHDK www.ikhdk.pl

20.02.2009 - Terenowa Stacja we Wrocławiu WCKiK SP ZOZ Warszawa składa serdeczne podziękowania wszystkim dawcom, którzy w dniach 17-20.02.2009 r. zgłosili się do TS celem oddania krwi dla lekarza poszkodowanego w wypadku śmigłowca ratowniczego.

13.02.2009 - Członkowie Klubu Honorowego Dawcy Krwi SERCE GÓRNIKA przy Oddziale Zakładów Górniczych KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. w ramach akcji oddania krwi
w Terenowej Stacji Wrocław oddało łącznie 33 dawców. Honorowi członkowie z Lubina oddają honorowo krew w ramach regularnych akcji oddawania krwi, które jest ważnym elementem pomocy dla potrzebujących. Na terenie Dolnego Śląska istnieje kilka takich klubów, które przybywają autokarami do naszej stacji. W imieniu Dyrektora WCKiK SP ZOZ podziękowano organizatorom akcji.

Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin
TS WCKiK Szczecin
Szczecin
TS WCKiK Wrocław
Wrocław


Autobus do poboru krwi

Medal pamiątkowy PCK

PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI

WCKiK SP ZOZ.