WCKiK SP ZOZ
Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ
Narodowe Centrum Krwi
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Sztab Generalny Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej
Polski Czerwony Krzyż Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia
Akademia Obrony Narodowej


Archiwum wiadomości - rok 2015

Archiwum wiadomości - rok 2014

Archiwum wiadomości - rok 2012

Archiwum wiadomości - rok 2011

Archiwum wiadomości - rok 2010

Archiwum wiadomości - rok 2009

Archiwum wiadomości - rok 2008


Wiadomości z roku 2013

WCKIKDecyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 27 sierpnia 2013 r. o nadaniu odznaczeń, 9 grudnia br. odbyła się w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ przy ul. Koszykowej 78 uroczystość wręczenia Panu lek. Krzysztofowi MAJEWSKIEMU - MEDALU ZŁOTEGO ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ. Odznaczenie wręczyła Pani kmdr mgr farm. Izabela Gadzalińska Dyrektor WCKiK.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK

Życzenia
z okazji
Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Z okazji zbliżających się Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, a także pracownikom wojskowej służby krwi, składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, szczęścia, satysfakcji z pracy i powodzenia w życiu osobistym oraz zawodowym. Dziękuję za Wasze poświęcenie i ofiarność będące źródłem nadziei i życia dla tych, którzy tego potrzebują, za cząstkę siebie, jaką bezinteresownie dzielicie się z innymi ludźmi, chorymi w szpitalach oraz za pomoc i pracę jaką wykonujecie promując ideę honorowego krwiodawstwa.

Dyrektor WCKiK SP ZOZWCKIK

Życzenia
z okazji
Narodowego Święta NiepodległościW dniu 09.10.2013r. Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa TS Szczecin wizytował gen. bryg. lek. Piotr Dzięgielewski Szef Inspektoratu Służb Zdrowia WP. Generał obejrzał piękne nowe wyremontowane pomieszczenia w stacji. Rozmawiał z pracownikami, podkreślił możliwości otwierajace się przed stacją. Życzył sukcesów w propagowaniu wojskowego honorowego krwiodawstwa na terenie naszego województwa.


WCKIKDziękujemy bardzo serdecznie wszystkim krwiodawcom za udział w niedzielnej akcji Krwiodawstwa w Siedlcach, w czasie której 45 dawców honorowo oddało krew. Jednocześnie pragniemy podziękować Prezesowi Oddziału Rejonowego PCK w Siedlcach p. Mieczysławowi Stefaniukowi za okazaną pomoc przy organizacji akcji.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIKW dniu 14 września WCKIK zorganizowało akcję poboru krwi podczas jubileuszowych obchodów 330 Rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej w Wilanowie. Obok ambulansu na Festynie ze zdrowiem i bezpieczeństwem na terenie przedszkola nr 416 przy ul. Sytej 126 pokazy przygotowało wojsko, straż pożarna, policja oraz służby medyczne.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK27 sierpnia 2013 klub HDK działający przy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu zorganizował kolejną akcję krwiodawstwa. Po raz ósmy już w tym roku do Centrum przyjechała ekipa poboru krwi z wrocławskiej stacji terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK20 sierpnia 2013 r., na terenie GREEN TOWERS we Wrocławiu, odbyła się akcja krwiodawstwa. Firma DOLBY POLAND przy współpracy z Wrocławską Radą Rejonową Krwiodawców zorganizowała pobór krwi, który był odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa alarmujących, że w okresie wakacyjnym stale brakuje krwi.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIKWCKIKWCKIKWojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kontynuując rozpoczętą tradycję akcji poboru krwi podczas festynu z okazji Święta Wojska Polskiego dnia 15.08.2013 r. Tegoroczną zbiórkę krwi na ambulansie zaszczycił obecnością Szef Inspektoratu Szef Służby Zdrowia WP gen. bryg. lek. Piotr DZIĘGIELEWSKI. Dzięki ofiarności honorowych dawców zebraliśmy 55 jednostek krwi. Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania Wszystkim Krwiodawcom za wspaniałą postawę i bezinteresowną pomoc w ratowaniu ludzkiego życia poprzez ofiarowanie daru serca jakim jest krew.

WCKIKW dniu 12.08.2013 r. odbył się pobór krwi w JW 5889 w Stargardzie Szczecińskim na rzecz Pana Piotra Bury, była to akcja MUNDUROWI DLA MUNDUROWEGO.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK

Życzenia
z okazji
Święta Wojska PolskiegoWCKIK

Tegoroczna zbiórka krwi podczas trwania 19 Przystanku Woodstock pod hasłem "Krew dla wszystkich" okazała się rekordowa pod względem pobranej krwi w ambulansie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim dawcom, dzięki którym udało się nam zebrać 170 jednostek krwi.

Szczególne podziękowania za wkład, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc kierujemy do Pracowników Urzędu Miasta Kostrzynia, organizatorów tego wspaniałego festiwalu, służb mundurowych, mieszkańców Kostrzynia oraz uczestników festiwalu.

Zapewniamy, że cała krew zebrana podczas 19 Przystanku Woodstock będzie służyła wszystkim potrzebującym.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK

Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pobór będzie organizowany na Placu Wojska Polskiego - Link do naszej lokalizacji.

Rejestracja dawców:
01.08.2013 od 9.30 d0 17.00
02.08.2013 od 9.30 d0 17.00
03.08.2013 od 8.30 do 15.00

Serdecznie zapraszamy !!!


W związku z brakami krwi w okresie wakacyjnym apelujemy o zgłaszanie się dawców do naszych stacji krwiodawstwa. Zapraszamy szczególnie dawców rodzinnych oraz wszystkich, którzy chcą oddać krew na rzecz potrzebujących chorych. Państwa pomoc jest dla nas szczególnie cenna. Ten piękny gest - podzielenie się własną krwią z chorymi - jest godny naśladowania.


WCKIK

Życzenia
z okazji
VIII rocznicy
powstania
WCKiK SP ZOZ

WCKIKWCKIK

Życzenia
z okazji
Światowego Dnia KrwiodawcyW ramach Światowego Dnia Krwiodawcy Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie w dniu 14.06.2013 r. w godz. 9.00 - 17.00 organizuje pobór krwi w centrum Warszawy. Ambulans do poboru krwi będzie stał przy Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18-tu do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o wadze powyżej 50 kg, która czuje się zdolna do oddania krwi. Wiek i waga są podstawowymi kryteriami, które musza być bezwzględnie spełnione, ale jest oczywiście jeszcze wiele innych kryteriów, jakie trzeba spełnić, aby oddać krew, więcej na ten temat w Poradniku Dawcy.

WCKIK W dniu 10.06.2013 r. na terenie Jednostki Wojskowej 1230 - 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej odbyła się zbiórka krwi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za oddanie drogocennego leku jakim jest krew.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIKWCKIK

Życzenia
z okazji
Dnia Diagnosty
Laboratoryjnego

WCKIKJak co roku WCKiK SP ZOZ przyłącza się do ogólnopolskiej akcji MOTOSERCE. Tegoroczna zbiórka krwi połączona jest z XV edycją Dni Pruszkowa. Nasz ambulans będzie dostępny 26 maja 2013 r. w Pruszkowie przy ul. Drzymały róg Niecałej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w godzinach 11.00-15.00.

WCKIK

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek jest doskonałą okazją, do złożenia Państwu najserdeczniejszych życzeń wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Jestem pełny uznania i szacunku dla Państwa, za wykonywanie niełatwej pracy, wymagającej poświęcenia, odpowiedzialności i zaangażowania.

Mimo trudnych warunków, w jakich Państwo pracujecie, Wasza serdeczność i uśmiech pomagają ludziom przezwyciężyć strach w dzieleniu się cząstką siebie, która dla człowieka chorego jest bardzo istotna.

Dziękuję Wam za to, że budujecie wspaniały wizerunek naszej stacji, w której każdy dawca krwi może czuć się bezpiecznie i pewnie.

Dyrekcja WCKiKWCKIKWojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ serdecznie dziękuje wszystkim Honorowym Dawcom za poświęcenie i ofiarność, jakie okazali oddając krew w dniu 02.05.2013 r. podczas festynu Bezpieczna jazda z biało-czerwoną z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIKMotocykliści dzieciom - MOTOKREW -
V Ogólnopolska akcja krwiodawstwa


13. kwietnia br., polskie Kluby Motocyklowe przy wsparciu Honorowych Dawców Krwi przeprowadziły ogólnopolską akcję krwiodawstwa.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK


Przypadające w dniu 4 kwietnia
Święto Wojskowej Służby Zdrowia
jest doskonałą okazją, by złożyć wszystkim pracownikom Zespołu Medycznego najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, aby codzienna praca była dopełnieniem życiowych sukcesów
i osobistą satysfakcją.

Pragnę podziękować za trud codziennej pracy, profesjonalizm, wytrwałość i zaangażowanie.

Dyrekcja WCKiK SP ZOZWCKIK Terenowa Stacja w Krakowie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rozpoczęła działalność w nowej siedzibie znajdującej się w budynku nr 14 przy ulicy Wrocławskiej 1-3 (kompleks 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego). Serdecznie zapraszamy honorowych dawców krwi w godzinach 7.30. - 14.00 (rejestracja).


WCKIK W imieniu Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrego serca za bardzo duże zainteresowanie i liczny udział w akcji poboru krwi podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Szczecinie posiada nową siedzibę. Przeniesiona w październiku 2012 roku do nowego lokalu Stacja, zyskała nowoczesny i estetyczny wygląd przyjazny dla dawców. Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin


Autobus do poboru krwi

Medal pamiątkowy PCK

PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI

WCKiK SP ZOZ.