WCKiK SP ZOZ
Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ
Narodowe Centrum Krwi
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Sztab Generalny Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej
Polski Czerwony Krzyż Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia
Akademia Obrony Narodowej


Archiwum wiadomości - rok 2015

Archiwum wiadomości - rok 2013

Archiwum wiadomości - rok 2012

Archiwum wiadomości - rok 2011

Archiwum wiadomości - rok 2010

Archiwum wiadomości - rok 2009

Archiwum wiadomości - rok 2008


Wiadomości z roku 2014

W dniu 15.12.2014 r. Kierownik Terenowej Stacji WCKiK SP ZOZ w Lublinie Pan mjr Lek. Shaher HAMWI uczestniczył w uroczystym rozprowadzeniu Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, gdzie osobiście podziękował za dotychczasową współpracę w propagowaniu Idei Honorowego Krwiodawstwa wśród żołnierzy. W ramach wdzięczności na ręce dowódcy ppłk Roberta KASPERCZUKA w imieniu WCKiK przekazał podziękowania oraz wręczył pamiątkowe ryngrafy.

W związku ze zbliżającymi się Dniami Honorowego Krwiodawstwa (22-26 listopad) Terenowa Stacja we Wrocławiu zaprasza wszystkich chętnych Krwiodawców w dniach 25 i 26 listopada 2014 r. do Stacji. W tych dniach każdy oddający krew otrzyma drobny upominek, a ponadto weźmie udział w losowaniu nagród.
Zapraszamy.


WCKIKZ dniem 01.10.2014 r. Minister Obrony Narodowej wyznaczył na stanowisko Dyrektora Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ płk. mgr. farm. Piotra Klamrowskiego. W uroczystości objęcia obowiązków uczestniczył Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia gen. bryg. lek. Piotr Dzięgielewski oraz jego zastępca płk mgr farm. Piotr Napieraj.

WCKIK W dniu 15 września 2014r. o godzinie 7:30 Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ otwiera Terenową Stację w Gdańsku. W nowym, wysokiej klasy obiekcie czeka na Państwa wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy na ul. Polanki 117. Dla osób, które w tym dniu oddadzą krew czeka miły upominek. Rejestracja dawców jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 - 14:00. Gorąco zapraszamy !

W dniu 4 września 2014 r. Terenową Stację w Krakowie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ wizytowała Pani Joanna Morrison (Regional Medical Laboratory Scientist - Embassy of the United States of America Moscow, Russia) w obecności Zastępcy Komendanta 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. W trakcie wizytacji omówiono organizację, rolę i zadania wojskowej służby krwi oraz przedstawiono zasady współpracy z 5. Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Krakowie a także z placówkami publicznej służby krwi. Podczas wizyty zaprezentowano poszczególne pracownie TS WCKiK w Krakowie.

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej która odbędzie się 20 września 2014 roku. pod Wawelem na Bulwarze Czerwieńskim. Po raz kolejny spotka się grupa pasjonatów najpopularniejszego obecnie w Polsce sportu - biegania. Spotkają się również ludzie, których jednoczy inna pasja – pasja pomocy poprzez oddanie cząstki siebie - Grupa Honorowych Dawców Krwi.

Krwiobieg to wydarzenie, bez względu na to czy biegasz zawodowo, amatorsko. Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu jest bliskie pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie.

Udział w biegu jest objęty opłatą startową w wysokości od 20 zł do 50 zł, uzależnioną od wybranego pakietu. Trasa KrwioBIEGU ma ok 9,5 km dwie pętle. 100% nawierzchni, utwardzone ścieżki miejskie.

W czasie trwania KrwoBiegu na Bulwarze Czerwieńskim odbędzie się w godz. od 10.00. do 14.00 akcja krwiodawstwa, bezpłatne badania mammograficzne oraz piknik rodzinny z punktami cateringowymi, występami i atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci.

Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje zamieszczone zostały na stronie www.krwiobiegkrakow.pl. Tam również znajduje się formularz rejestracyjny, do którego wypełnienia już dziś serdecznie zachęcamy. Biegacze otrzymają pakiet startowy w postaci koszulki, nr startowego, wody oraz batonika energetycznego.

Zapraszamy także do oddawania krwi w dni robocze do stacji krwiodawstwa przy ulicy Wrocławskiej 1-3 (teren szpitala wojskowego).

Z okazji przypadającego 15 Sierpnia
Święta Wojska Polskiego
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia
zdrowia oraz pomyślności wszystkim
żołnierzom oraz pracownikom
Wojskowego Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa SPZOZ.
Przekazuję wyrazy uznania i szacunku
za wytrwałość oraz sumienność
w realizacji wyznaczonych zadań zawodowych.
Życzę, aby Wasza codzienna praca była źródłem satysfakcji i dumy, a kolejne lata były pasmem sukcesów zarówno w życiu zawodowym
jak i prywatnym.

Dyrektor WCKiK SPZOZ

cz.p.o. ppłk mgr inż. Cezary KOSTRZEWAKrew - to lek którego nie da się niczym zastąpić, to bezcenne źródło, które służy do ratowania ludzkiego życia. Wystarczy tylko chęć pomocy innej osobie a można zrobić naprawdę wiele dobrego.
Taką postawą wykazali się pracownicy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia, którzy w dniu 06.08.2014 r. oddali krew dla chorej koleżanki.
Serdecznie dziękujemy.

WCKIK WCKIK WCKIK 

WCKIK WCKIK WCKIK 

WCKIKPo raz czwarty Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uczestniczyło w zbiórce krwi podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Po raz kolejny mieszkańcy Kostrzyna oraz uczestnicy festiwalu stanęli na wysokości zadania i przyszli tłumnie oddać krew w naszym ambulansie. Dzięki ofiarności wszystkich dawców udało się zebrać 200 jednostek krwi.

Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza miasta Kostrzyna nad Odrą Pana dr Andrzeja Ludwika Kunta za umożliwienie zorganizowania zbiórki krwi, oraz do naszych gości: przedstawiciela Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia Pana płk dr n. med. Stanisława Żmudy oraz Komendanta 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ Pana płk mgr Marcina Syguta za wyrazy sympatii i wsparcie.
Dziękujemy również naszym sponsorom Sun Chemical Sp. z o.o. oraz Maco Pharma Polonia Sp. z o.o. za okazane wsparcie i pomoc w organizacji zbiórki krwi.

Zapewniamy, że cała zebrana krew będzie służyła wszystkim potrzebującym.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem
i wydarzeniem. Jest też okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień, przemyśleń ...

Z okazji IX-lecia działalności Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ w imieniu Dyrekcji składam najserdeczniejsze życzenia, gratulacje i wyrazy uznania dla kadry oraz pracowników.

Niech świętowany jubileusz będzie powodem
do zadowolenia, niech będzie również bodźcem
do dalszego działania. Życzę dalszych sukcesów zawodowych, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń, oraz dużo radości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

DYREKTOR
Wojskowego Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ

p.o. ppłk mgr inż. Cezary KOSTRZEWAZ dniem 1 lipca 2014 r. Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora dotychczasowemu Zastępcy Dyrektora ppłk mgr inż. Cezaremu KOSTRZEWIE.

W dniu 11.06.2014 TS WCKiK SPZOZ w Szczecinie wraz z Wojskowym Klubem HDK PCK przeprowadziło akcję poboru krwi w koszarach dywizjonu artylerii samobieżnej w Choszcznie w ramach obchodów Dnia Weterana i Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi. Podczas akcji krew oddało 58 dawców. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Dowódcy dywizjonu mjr Jarosławowi Chojnackiemu oraz st. chor. sztab. Jackowi Schmidt organizatorowi akcji wzorowemu i zasłużonemu krwiodawcy mającemu na swoim koncie oddane 135 litrów krwi i osocza.

W dniu 28.05.2014 TS WCKiK SP ZOZ w Szczecinie wraz z Wojskowym Klubem HDK PCK SAPER przeprowadziła akcję poboru krwi w ramach obchodów Dnia Weterana w JW 1749 w Stargardzie Szczecińskim. Krew oddało 55 dawców. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy. Szczególne podziekowania składamy Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie Panu płk Dariuszowi Górniakowi oraz Panu st. kpr Jackowi Łagiewce.


WCKIKW dniach 10 i 11.05.2014 r. Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ przeprowadziło na pokładzie ambulansu zbiórkę krwi podczas Dni z Wojskiem Polskim w Mińsku Mazowieckim. Pośród licznych atrakcji pikniku wojskowego, które odbywały się również na terenie lotniska w Janowie były pokazy lotnicze z przelotami samolotów transportowych i śmigłowców jak i akrobacji zespołów Biało-Czerwone Iskry oraz Orlik. Wojsko zaprezentowało pokazy sprzętu, pojazdów i uzbrojenia Wojska Polskiego oraz parady i koncerty orkiestr wojskowych. Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom za wspaniałą postawę i bezinteresowną pomoc w ratowaniu ludzkiego życia poprzez ofiarowanie daru serca jakim jest krew.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>PIELĘGNIARKI I PIELĘGNIARZE PLACÓWEK WOJSKOWEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA
I KRWIOLECZNICTWA SPZOZ

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz podziękowania za poświęcenie, trud i pomoc niesione naszym dawcom. Niech Wasza codzienna praca stale budzi dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność dawców zawsze umila Waszą trudną służbę na rzecz drugiego człowieka.

Z wyrazami najwyższego szacunku,
Dyrekcja WCKiK SPZOZWCKIK

Tegoroczna VI Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE – Motocykliści dzieciom odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2014 r. na terenie Parku Bródnowskiego w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Nasz ambulans będzie dostępny w godzinach 10.00-17.00 przy ul. Chodeckiej (vis a vis Szpitala Bródnowskiego). Zbiórka krwi połączona jest z licznymi atrakcjami dla dzieci, pokazami ratownictwa medycznego i drogowego, nauką pierwszej pomocy przed medycznej dla dzieci i dorosłych, pokazami sztuk walki, kino 5D, wystawą samochodów i motocykli zabytkowych, pokazami kaskaderskimi, paradą motocyklową, gwiazdą wieczoru Zespół Piersi. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.


WCKIK Motocykliści dzieciom - MOTOKREW - VI Ogólnopolska akcja krwiodawstwa 12 kwietnia odbyła się we Wrocławiu kolejna edycja akcji MOTOKREW, czyli Motocykliści dzieciom. Jest to połączenie rozpoczęcia sezonu motocyklowego i akcji krwiodawstwa. W tym roku miejscem wydarzenia był Stadion Olimpijski, a krew pobierała ekipa z wrocławskiej stacji terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>Z okazji przypadającego w kwietniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia pragnę podziękować lekarzom, pielęgniarkom, personelowi cywilnemu
za zaangażowanie, trud włożony w codzienną pracę, wypełnianie ważnej misji, oraz poświęcenie dla pacjentów, które niejednokrotnie wykracza daleko poza ramy udzielenia pomocy jedynie medycznej. Życzę zadowolenia z efektów pełnionej służby aby Wasze życie zawodowe obfitowało w sukcesy, było pełne pozytywnych zaskoczeń oraz wzruszeń, a jego wymagający tryb nie był obciążeniem ponad siły ani dla Was, ani dla Waszych najbliższych. Mimo wielu utrudnień, jakie spotykają nas na co dzień, pamiętajmy, że wykonujemy jeden z najpiękniejszych i najszlachetniejszych zawodów świata.

DYREKTOR
Wojskowego Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ

kmdr mgr farm. Izabela GADZALIŃSKAW dniu 01.04.2014 r. TS WCKIK SP ZOZ w Lublinie przeprowadziła wyjazdowy pobór krwi na terenie Lublina w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej 38. Za dotychczasową współpracę składamy podziękowania dla Dyrekcji Szkoły, a w szczególności dla organizatora wszystkich akcji Pana Jerzego Tałaja.

W dniu 12.03.2014 r. TS WCKIK SP ZOZ w Lublinie zorganizowała pobór krwi w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przy dużym zaangażowaniu studentów, podchorążych oraz kadry zawodowej szkoły pozyskano ponad 40 litrów krwi od 90 dawców. Składamy wielkie podziękowania za zaangażowanie w akcję i dotychczasową współpracę w kierunku propagowania honorowego krwiodawstwa na naszym terenie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Pułkownika Janusza Chojeckiego, organizatora akcji ze strony WSOSP.


WCKIK Po raz pierwszy w tym roku WCKiK SP ZOZ przeprowadziło zbiórkę krwi na pokładzie ambulansu na terenie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dzięki ofiarności żołnierzy i pracowników wojska zebraliśmy ok. 15 litrów krwi. Nawiązana współpraca pozwoli zwiększyć grono honorowych dawców.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK W dniu 13.02.2014 r. na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się zbiórka krwi. Honorowi Dawcy oddali ponad 15 litrów drogocennego leku jakim jest krew. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>WCKIK

WCKIKJak co roku mogliśmy liczyć na naszych dawców. Dzięki Wam podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy ponad 70 jednostek krwi. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć >>Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin


Autobus do poboru krwi

Medal pamiątkowy PCK

PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI

WCKiK SP ZOZ.