WCKiK SP ZOZ
Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ
Narodowe Centrum Krwi
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Sztab Generalny Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej
Polski Czerwony Krzyż Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia
Akademia Obrony Narodowej


Archiwum wiadomości - rok 2014

Archiwum wiadomości - rok 2013

Archiwum wiadomości - rok 2012

Archiwum wiadomości - rok 2011

Archiwum wiadomości - rok 2010

Archiwum wiadomości - rok 2009

Archiwum wiadomości - rok 2008


Wiadomości z roku 2015

W dniach 4-5.11.2015 personel TS WCKiK SPZOZ w Gdańsku miał przyjemność przeprowadzić we współpracy z Wojskowym Klubem HDK przy 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie akcję poboru krwi. Elewi Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej oraz żołnierze i pracownicy 9 Brygady Kawalerii Pancernej oddali łącznie 26 litrów 100 mililitrów krwi. Głównym celem, który przyświecał akcji była pomoc dla chorych dzieci, w tym dwuletniej Ani z Braniewa.

WCKiK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK przypadających w dniach 22-26 listopada, składam wyrazy wdzięczności i uznania wszystkim Honorowym Dawcom za poświęcenie i ofiarność jakie okazują, oddając krew.

Wasza bezinteresowna pomoc jest dla wielu źródłem nadziei na zdrowe, lepsze jutro. Każdy Krwiodawca oddając krew wykazuje się ogromną wrażliwością na potrzeby i cierpienie chorych. Ma świadomość, iż jedynym źródłem pozyskania tego niezastąpionego i niezwykłego daru, jakim jest krew, może być tylko inny człowiek.

Wszystkim Honorowym Dawcom oraz pracownikom WCKiK SPZOZ życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia wszelkich marzeń, realizacji zamierzonych celów, radości, satysfakcji z pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Dyrektor WCKiK SPZOZ
płk mgr farm. Piotr KLAMROWSKIW dniu 13.11.2015 r. na terenie GATES Sp. z o.o. w Legnicy we współpracy z TS WCKiK we Wrocławiu przeprowadzono akcję honorowego krwiodawstwa, w której oddało krew 29 osób. Dyrekcji, organizatorom oraz krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

WCKiK WCKIK WCKIK

W dniu 11 listopada nasze myśli wybiegają ku sprawom wykraczającym poza codzienne problemy, przypominając tak ważne dla naszego narodu wydarzenia sprzed dziewięćdziesięciu siedmiu lat.

Dzieje uczą nas, że Rzeczpospolita była silna wtedy, gdy wszystkie jej części poczuwały się do odpowiedzialności za dobro wspólne. Jestem przekonany, że ta zasada obowiązuje także i dzisiaj, jest również kluczem do odniesienia przez nasz kraj sukcesu w XXI wieku. Współczesna, na powrót suwerenna i wolna Polska czerpie swoją moc z aktywności wszystkich obywateli, począwszy od działań, jakie podejmują oni na co dzień, w swoim domu, w pracy, w szkole.

Korzystając ze sposobności, z okazji Święta Niepodległości, składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów. Życzę, by dla każdego z nas wolna Ojczyzna była miejscem, w którym można i warto jest realizować swoje marzenia.

"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. - Józef Piłsudski
"

Dyrektor WCKiK SPZOZ
płk mgr farm. Piotr KLAMROWSKIW dniu 24.09.2015 roku na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Terenową Stacją w Lublinie przeprowadzono akcję honorowego krwiodawstwa w której wzięło udział 57 uczniów , którzy oddali honorowo 25 litrów 650 mililitrów krwi.

WCKiK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK WCKIK

W dniu 15 sierpnia 2015 r. Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podczas obchodów uroczystoœci Święta Wojska Polskiego, przeprowadziło akcję poboru krwi na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Podczas akcji pobrano 43 jednostki krwi pełnej. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

WCKiK WCKIK WCKIK

Z okazji Święta Wojska Polskiego
Żołnierzom, a także Pracownikom Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ, składam podziękowania za trud wkładany w codzienną pracę i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych. Jednoczeœnie do podziękowań dołączam życzenia dobrego zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrektor WCKiK SPZOZ

płk mgr farm. Piotr KLAMROWSKIW dniach 29.07-01.08 2015 r. Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ po raz piąty wzięło udział w zbiórce krwi na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą podczas XXI Festiwalu Woodstock. Swoją obecnością na ekipowym poborze krwi w Kostrzynie, zaszczycił nas Zastępca Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia - Pan płk dr n. med. Stanisław ŻMUDA. W ciągu czterech dni WCKIK SPZOZ pobrał od Honorowych Dawców Krwi obecnych na Festiwalu Przystanek Woodstock 186 donacji krwi pełnej. Pobrana krew dla wielu jawi się nadzieją na zdrowe, lepsze jutro. Mając na względzie powyższe w imieniu swoim i chorych leczonych krwią, Wszystkim Krwiodawcom składamy serdeczne podziękowania za wielkie serce i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Ogromne podziękowania za bezinteresowną pomoc kierujemy w stronę Burmistrza miasta Kostrzyn nad Odrą, Pana dr Andrzeja Kunt. Dziękujemy również naszym sponsorom, firmom - DiaHem Sp. z o.o., Fresenius-Kabi, Sun Chemical Sp. z o.o., które pomogły nam zorganizować tegoroczną zbiórkę krwi podczas XXI Festiwalu Przystanek Woodstock.

WCKiK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK WCKIK

WCKIK

W dniu 25 lipca 2015 r. TS WCKiK w Krakowie przeprowadziła akcję poboru krwi na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, podczas IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Zgłosiło się 50 dawców, pobraliśmy 18 litrów krwi. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy. W konkursie zorganizowanym przez naszą stację wylosowano trzy zegarki firmy Casio.9 lipca 2015 r. w Gdańsku odbyła się uroczystość 10-lecia funkcjonowania Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ, połączona z ceremonią otwarcia Terenowej Stacji WCKIK SPZOZ w Gdańsku.

Uroczystość rozpoczęła się przed kompleksowo wyremontowanym budynkiem stacji przy ul. Polanki 117 w Gdańsku, gdzie dyrektor WCKiK płk mgr farm. Piotr Klamrowski powitał Podsekretarza Stanu w MON Macieja Jankowskiego oraz pozostałych zgromadzonych gości.

Uroczystość uświetnili: dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia gen. bryg. lek. Piotr Dzięgielewski, Konsultant Krajowy ds. obronności w dziedzinie transfuzjologii prof. nadzw. dr hab. n. med. Jolanta Korsak, dyrektor Narodowego Centrum Krwi dr Jolanta Antoniewicz-Papis, Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi ks. płk Zenon Surma, dowódcy, komendanci, dyrektorzy szpitali wojskowych i cywilnych, reprezentanci jednostek wojskowych współpracujących z WCKIK, przedstawiciele Klubów Honorowych Dawców Krwi, a także inni znamienici goście.

Dyrektor WCKiK w krótkim powitaniu podkreślił wagę krwi jako bezcennego leku, którego niczym nie da się zastąpić, leku, będącego dla wielu nadzieją, a dla wszystkich źródłem życia. Szczególne podziękowania skierował do honorowych krwiodawców, żołnierzy i pracowników za ich zaangażowanie, serce i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Minister Maciej Jankowski – zabierając głos - pogratulował inwestycji, której realizacja była możliwa dzięki środkom otrzymanym z MON. Zwrócił szczególną uwagę na potrzebę istnienia takich jednostek w kraju, podkreślił, że zapasy krwi są czynnikiem strategicznym i niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania opieki nad żołnierzami służącymi na misjach, czy też przygotowującymi się na poligonach.

Następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: minister Maciej Jankowski, gen. bryg. lek. Piotr Dzięgielewski oraz płk mgr farm. Piotr Klamrowski.

Po uroczystym poświęceniu budynku przez Księdza płk. Zenona Surmę zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić stację i zapoznać się z procedurą oddawania krwi.

Uroczystość 10-lecia funkcjonowania WCKIK zakończyła się konferencją na temat: Funkcjonowanie Wojskowej Służby Krwi w Polsce.

WCKiK WCKIK WCKIK

WCKIK WCKIK WCKIK

WCKIKWCKIKW dniu 29.05.2015 TS WCKiK SPZOZ w Szczecinie wraz z Wojskowym Klubem HDK PCK przeprowadziło akcję poboru krwi z okazji Dnia Weterana. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

WCKiK WCKIK

WCKIKWCKIK

Tulip Bed by Audrey is icensed under CC BY 2.0 / text addedWCKIK

VII Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE Motocykliści dzieciom odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2015 r. na terenie Parku Bródnowskiego w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Nasz ambulans będzie dostępny w godzinach 10.00-16.00 przy ul.Chodeckiej (vis a vis Szpitala Bródnowskiego). Zbiórka krwi połączona jest z licznymi atrakcjami dla dzieci, pokazami ratownictwa medycznego, pokazami Stantu i Trialu motocyklowego, pokazami sztuk walki, pokaz czołgu PT-91, paradą motocyklową, gwiazdą wieczoru Zespół Red Lips. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.WCKIK życzenia ; http://pixabay.com/en/basket-celebration-decoration-16053/WCKIK

"Syringe with Red Liquid" by andresrueda is licensed under CC BY 2.0 / liquid color changed and text addedOni oddali życie za ojczyznę. Teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf - pod takim hasłem rusza akcja, której współorganizatorem jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Akcja potrwa w całej Polsce od 27 lutego do 6 marca i jest częścią Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby wziąć w niej udział, należy udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa i oddać krew. Następnie, za pomocą adresu e-mail:
oddajkrew@muzeumzolniezywykletych.pl, należy przesłać kopię zaświadczenia z własnoręcznie dopisaną adnotacją - Teraz ja oddaję krew, ratuję życie. Każdy, kto prześle potwierdzenie oddania krwi, weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych ryngrafów patriotycznych.

WCKIK

Podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym udział wzięły TS WCKiK w Szczecinie, TS WCKiK we Wrocławiu oraz WCKiK w Warszawie. Pobrano łącznie 116 jednostek krwi pełnej. Serdecznie dziękujemy Krwiodawcom i Organizatorom.Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin


Autobus do poboru krwi

Medal pamiątkowy PCK

PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI

WCKiK SP ZOZ.