Wojskowe Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ


Motocykliści dzieciom - MOTOKREW - VI Ogólnopolska akcja krwiodawstwa

12 kwietnia odbyła się we Wrocławiu kolejna edycja akcji MOTOKREW, czyli Motocykliści dzieciom. Jest to połączenie rozpoczęcia sezonu motocyklowego i akcji krwiodawstwa. W tym roku miejscem wydarzenia był Stadion Olimpijski, a krew pobierała ekipa z wrocławskiej stacji terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Otwarcie sezonu motocyklowego rozpoczęło się mszą świętą w Katedrze Marii Magdaleny, po której nastąpiło święcenie motocykli oraz parada ulicami Wrocławia na Stadion Olimpijski. Na miejscu festynu, na scenie przez cały czas trwania imprezy występowały zespoły rockowe, trwały pokazy i licytacje dla dzieci. Główni organizatorzy festynu, czyli Gremium Motorcycle Club Wrocław i Dolnośląska Fundacja Przyjaciele zadbały też o takie atrakcje jak pokazy sprzętu militarnego, ratownictwo drogowe czy pokazy walki wojowników Legionu X FRETENSIS z Wrocławia.

Do oddania krwi zgłosiło się ponad 40 chętnych, z których 34 przeszło badania lekarskie. Najwięcej chętnych było z klubów motocyklowych oraz krwiodawców z klubu HDK PCK przy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, (koordynator poboru krwi podczas festynu). Podczas akcji udało się zebrać 15,3 l krwi, a każdy krwiodawca dzięki organizatorom otrzymał pamiątkową koszulkę z logo akcji MOTOKREW 2014.

Serwis czaszdziecmi.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym i jednocześnie zapewnił atrakcje dla dzieci. Były to między innymi: puszczanie baniek mydlanych, mini rozgrywki sportowe, kolorowanki dla najmłodszych, konsultacje z ratownikiem medycznym, zdjęcia przy/na zaprzyjaźnionym motorze, konkurs z nagrodami (bilety do wrocławskiego ZOO).

Wizerunki krwinek użyczone dzięki uprzejmości IKHDK. Rys.: Grzegorz Wdowiak
Terenowe Stacje WCKiK

WCKiK WARSZAWA
Warszawa
TS WCKiK Kraków
Kraków
TS WCKiK Bydgoszcz
Bydgoszcz
TS WCKiK Ełk
Ełk
TS WCKiK Gdańsk
Gdańsk
TS WCKiK Lublin
Lublin
TS WCKiK Szczecin
Szczecin
TS WCKiK Wrocław
Wrocław

WCKiK SP ZOZ.